Odkryj swoje DLACZEGO

Poczucie sensu i samorealizacji nie jest prawem ani przywilejem. To nie jest uczucie zarezerwowane tylko dla wybrańców, którzy mogą powiedzieć : "Kocham to, co robię!". Znajdź swój napęd i motywację do życia, dowiedz się dokładnie "Po co każdego dnia warto wstawać z łóżka!".

* DOBROSTAN *

6/1/20232 min read

Niech odkrycie Twojego DLACZEGO pomoże Ci na nowo poczuć pasję. Zdobędziesz cenny filtr, który ułatwi Ci podejmowanie lepszych decyzji. Zadziała to jak soczewka, przez którą zaczniesz patrzeć na świat zupełnie inaczej, bo z większą motywacją i radością.

Oczywiście, zawsze masz wybór!

Możesz działać "na autopilocie". Codziennie wstajesz z łóżka, jesz śniadanie, wyjeżdżasz do pracy, wracasz z pracy do domu. Może oglądasz jakiś serial na netflixie, albo mecz... Oby do urlopu, oby do świąt... A nie... W święta też masz mnóstwo pracy, więc czekasz na upragniony czas urlopowy w wakacje. A to dopiero za pół roku. Jedyne sześć miesięcy, krótkich, bardzo długich miesięcy. I co ciekawe, często jak już wyjeżdżasz na długo wyczekiwany urlop, okazuje się, że te dwa, trzy tygodnie odpoczynku nie wystarczają Ci zupełnie, by się w pełni zregenerować, zdystansować czy nabrać jakichkolwiek chęci na dalsze życie. Nie zdążasz odpocząć od pracy i całej swojej codzienności. Tak mocno codzienne życie wysysa z Ciebie energię. Dlaczego? Może poświęcasz ją na realizację planów i marzeń innych osób, tylko nie swoich WŁASNYCH.

Któregoś dnia spojrzysz w lustro jako starszy pan, podeszła w wieku pani i z wielkim rozczarowaniem zapytasz swoje odbicie "Kiedy uciekły mi te wszystkie najwspanialsze lata? Czy tak wygląda życie?". Jakiej rady udzielisz swoim wnukom, gdy zapytają co właściwie mają zrobić ze swoim życiem? Co im wtedy odpowiesz?


PAMIĘTAJ, masz wybór


Każdy ma swoje DLACZEGO - głęboko zakorzenioną wewnętrzną motywację, misję albo wyższą wartość, które są źródłem pasji i inspiracji. Możliwe, że jeszcze nie wiesz, jakie jest Twoje DLACZEGO i nie potrafisz go wyrazić słowami. Ale gwarantuję Ci, że ono istnieje i jest pochodną upragnionego spełnienia.

To dlaczego możemy czasem czuć się niespełnieni, nawet gdy odnosimy sukcesy według standardowych miar, takich jak wynagrodzenie, czy status. Spełnienie pojawia się wtedy, gdy nasza praca łączy się bezpośrednio z odpowiedzią na pytanie DLACZEGO?

  • Kiedy wiesz, PO CO robisz, to co robisz?

  • Kiedy wiesz, CO dajesz innym ludziom, gdy to robisz?

  • Kiedy wiesz, W JAKI SPOSÓB pomagasz innym?

  • Kiedy wiesz, JAK wzrastasz, kiedy to robisz? Co Ci to robi? Jakie wywołuje EMOCJE?

    Poczucie spełnienia bierze się z tego, nie co robimy, ale dlaczego to robimy,

    ODKRYJ, CO MOŻESZ WNIEŚĆ W ŻYCIE INNYCH

Gotowa na podniesienie jakości swojego rozwoju?

Ściskam z serca!

Na podstawie książki: „Znajdź swoje DLACZEGO”, Simona Sinka, Davida Meada, Petera Dockera

Life & Career Coaching "1 na 1"